KONST / Litografier / Färglitografi 8474058
*
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 20:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 23:34:42
1
Vinnande bud
16/9 17:54:17
2
150 kr
16/9 17:55:16
2
300 kr
16/9 17:56:04
2
400 kr
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34
*
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Axel Salto
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 23:34:42 | 1 | Vinnande bud |
16/9 17:54:17 | 2 | 150 kr |
16/9 17:55:16 | 2 | 300 kr |
16/9 17:56:04 | 2 | 400 kr |
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34